Spor
003 109-IAE
₺350,00 KDV Dahil
₺550,00 KDV Dahil
%36 İndirim
%36İndirim
Ücretsiz Kargo
Spor
001 1777-IAK
₺200,00 KDV Dahil
₺250,00 KDV Dahil
%20 İndirim
%20İndirim
Ücretsiz Kargo
Spor
001 2115-IAK
₺200,00 KDV Dahil
₺350,00 KDV Dahil
%43 İndirim
%43İndirim
Ücretsiz Kargo
Spor
001 2115-IAK
₺200,00 KDV Dahil
₺350,00 KDV Dahil
%43 İndirim
%43İndirim
Ücretsiz Kargo
Spor
001 2115-IAK
₺200,00 KDV Dahil
₺350,00 KDV Dahil
%43 İndirim
%43İndirim
Ücretsiz Kargo
1

Kız İlk Adım Spor Ayakkabıları 

İlk Adım Ayakkabı Modelleri

Bebeklerin “Yeni Doğan” yaş grubundan çıkmalarının en büyük belirtisi ilk adımlarını atmaya başlamaları ve ilk etapta ebeveyn desteği ile ayakta durmaya çalışmasıdır. Nubebe, 1962 senesinden günümüze kadar bebeklerin ve ailelerinin bu serüvenine eşlik etmekte ve bugün 4. nesli büyütmektedir.

İlk adım ayakkabısı hakkında doğru bilinen birçok yanlış bulunmaktadır. Yarım asırlık tecrübelerimizle ve karşılaştığımız onca vakalar sonucunda ortopedistlerin ve çocuk doktorlarının tavsiye ettiği bir marka haline gelmiş bulunmaktayız. Ürünlerimiz yarı ortopedik ve çocuk ayak anatomisine uygun anatomik ayakkabı sınıfındadır.

Tecrübeli veya yeni annelere rehber olması açısından ilk adım ayakkabılarını alt başlıklar halinde sıralamayı ve bu bilgiler ışığında ayakkabı seçimi yapılmasını tavsiye ediyoruz.

İlk Adım Ayakkabısı Nedir?

Bebeklerin bir obje veya ebeveyn yardımı ile ayağa kalkmasından başlayarak; dengeli, güvenli ve tek başına yürümeyi öğrenene kadar geçen sürede kullanması gereken ayakkabılardır.  Genelde bu süreç 9 aydan başlar ve ortalama 18-20 aylığa kadar sürer. 2 yaşından itibaren ise ilk adım ayakkabısı formundaki bebek ayakkabıları kategorimize devam edilecektir.

İlk Adım Ayakkabılarının Özellikleri Nelerdir?

    • İlk adım ayakkabıları bebekleri yormayan, onları güvende hissettirecek ve yürümesine engel olmayacak yapıda olmalıdır.
    • Ayağın değdiği tüm bölgenin ve dış yüzeyinin hakiki yumuşak dana derisi olması gerekir. Bu sayede hava sirkülasyonu sağlanarak içerideki hararet dışarıya atılırken dışarıdaki temiz hava içeriye nüfuz eder ve böylece terleme ortadan kalkmış olur.
    • Taban yapısı esnek olmalıdır ki yürümeyi yeni öğrenen bebeklerin hareket kabiliyetlerini kısıtlamadan rahatça adım atabilsin; düştüklerinde veya yorulduklarında oturdukları yerden esnek tabanlı ayakkabı sayesinde kendi kendilerine kalkabilsin.
    • Bebeklerin kıkırdak yapıda olan bileklerini koruması ve bebeğe yürürken dengede olduğu hissini vermesi için bilek kısmının destekli olması gerekir. Bu tip bilekli bir ayakkabı kullanımının avantajını çocukların 3 yaşından sonra içe veya dışa basma problemi olmadığını gördüğünüzde anlayacaksınız.
    • Ayakkabının içerisinde ayak çukurunu dolduran ayak oyuğu şeklinde 6 mm’lik ortopedik ped olması gerekir. Bu sayede ileride oluşabilecek düztabanlık riski azaltılır.

İlk Adım Ayakkabılarında Numara Tespiti Nasıl Yapılır?

İlk adım ayakkabılarında numara tespitinde en önemli konu ayakkabının kalıbının genişliği ile ilgilidir. Boy olarak numara tespiti diğer duruma nazaran daha kolaydır. Şöyle ki; yürümeye henüz başlamayan bebeklerde ve erken dönem yürüme aylarında bebeklerin ayak yapıları bizim köfte ayak diye tabir ettiğimiz oldukça tombul yapıdadır. Zamanla ayak üzerindeki bu etli kısım boy uzadıkça kaybolur.

Nubebe ilk adım ayakkabıları bu etkeni yılların tecrübesi ile göz önünde bulundurarak geniş kalıp ayakkabı üretmektedir. Böylece hem bebeklerin tombul olan ayak etlerini sıkıştırmadan sarar, kızarıklık ve hareketsizlik sorununun önüne geçer; hem de ayakkabıyı giydiren ebeveynin hareket halindeki bir bebeğe bile rahatlıkla ayakkabıyı giydirmesine yardımcı olur.

Doğru numara tespitini ise ayak ölçüm tablomuzda detaylı anlatımlı olarak bulabilirsiniz.

Nubebe 1962 senesinden bugüne yerli üretim ile ülke ekonomisine katkıda bulunurken; doğru, sağlıklı, organik ve yüksek kaliteli ilk adım ayakkabısı modellerimizi en uygun fiyat politikası ile siz değerli anne-babalara sunmaktadır.