1

Bebek Spor Ayakkabı

Bebeklerin adım atma ve yürüme süreçleri ebeveynleri açısından çok önemli bir süreçtir. Adım atma aşamalarının gerçekleşmesi sırasında attıkları her adımın dikkatli ve özenli bir biçimde gözlenmesi gerekir. Çünkü ilk adımlar acemice atılan adımlardır ve bebeklerin düşüp zarar görmelerine sebebiyet verebilir.

 

 Bebeklerin daha düzgün ve sağlam adımlar atabilmeleri için onları rahat ettirecek ayakkabılara ihtiyaçları vardır. Bu sebeple kullanışlı olan ayakkabı türleri spor ayakkabılarıdır. Ortopedik bir spor ayakkabı giyen bebeğin yürüyüşü hem daha rahat hem de adımları daha isabetli olur.

 

 Böylece bebeğin yürüme eylemi başarıyla gerçekleşmiş olur. Anne ve babalar çocuklarının rahat ve konforlu yürüyüş sergileyebilmeleri için özellikle çocuklarına spor ayakkabı giydirmeyi tercih etmektedir.

 

 Kız Bebek Spor Ayakkabı

 

 Kıyafetlerde olduğu gibi ayakkabılarda da cinsiyet farkı bulunmaktadır. Kadın, erkek, çocuk ve bebek kategorisi fark etmeksizin her yaşın ayakkabıları da cinsiyet olarak farklılaşmaktadır. Bunun en temel sebebi ise kadın ve erkek cinsiyetlerinin fiziksel olarak hangi yaş döneminde olursa olsun farklılık göstermesinden kaynaklanmaktadır. Aynı şekilde spor ayakkabı kategorisi de cinsiyete göre farklılık göstermektedir.

 

 Kız bebek spor ayakkabı modelleri bu yaş dönemindeki bebeklerin ayakkabı numaralarına göre dizayn edilmektedir. Renk ve model çeşitleriyle bebeklerinizin ve siz ebeveynlerin hoşuna gidecek kız bebek spor ayakkabı modelleri internet sitemizde mevcuttur. Çocuğunuzun yaş aralığına göre dilediğiniz gibi sitemizde arama yapabilir ve kız bebek spor ayakkabı modellerine ulaşabilirsiniz.

 

 Erkek Bebek Spor Ayakkabı

 

 Erkek bebekler kız bebeklere kıyasla daha hareketli bir yapıya sahiptir. Bu sebeple hareket alanlarının kısıtlanmaması ve daha özgür adımlar atabilmeleri için olanaklar anne ve babaları tarafından sağlanmalıdır. Bunun yolu ise bebeklerin düzgün adımlar atabilmeleri amacıyla rahat ayakkabıların tercih edilmesidir. erkek bebek spor ayakkabı modelleri tam da bu kriterler için en uygun olan ayakkabı türüdür.

 

 Bebeklerinizin dilediğince yürümek zıplamak için attığı her adımın konforlu olabilmesi amacıyla ebeveynler genellikle erkek bebek spor ayakkabı modellerini tercih etmektedir. Dilersiniz web sitemiz olan nubebe.com.tr/ adlı internet sitesini ziyaret edebilir, en güzel erkek bebek spor ayakkabı modellerine ulaşabilirsiniz.

 

 Bebek Spor Ayakkabıları Hangi Yaş Aralıklarını Kapsamaktadır?

 

 Bebeklerde ayakkabı modellerin bebeklerin kaç aylık olduğu ve yaşlarına göre değişkenlik göstermektedir. 18 ile 21 ay arasındaki bebek spor ayakkabıları ilk adım ayakkabıları olarak bilinmektedir. Çünkü bu dönemde bebekler yürümeyi öğrenmektedir. 22 ile 25 aylık yaş aralığında bulunan çocuklar için de bebe ayakkabı kategorisi şeklinde bir sınıflandırma yapılmaktadır.

 

 Bebek Spor Ayakkabı Numaraları Kaçtan Başlamaktadır?

 

 Bebeklerde ayakkabı numaraları genellikle 21 numaradan başlamaktadır. Bebeğinizin ayak boyutunun uzunluğuna göre ayakkabı numaraları sitemizde mevcuttur. 21 numaradan başlayan bebek spor ayakkabı modelleri 25 numaraya kadar devam etmektedir. Bebeğinizin ayak ölçüsünü hesaplayarak sitemizde bebeğinize uygun ayakkabılara rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

 

 Ebeveynler Çocuklarının Ayak Numaralarını Nasıl Tespit Edebilir?

 

 Anne babalar çocuklarının ayakkabı numaralarına uygun ayakkabı satın alabilmek için öncelikle çocuklarının ayak numaralarını tespit etmeleri gerekmektedir. Bu işlem için öncelikle zemini düz olan bir alana beyaz bir kağıt konulmalıdır.

 

 Daha sonra çocuğunuzun ayağı bu kağıt üzerinde konumlandırılır. Çocuğunuzun ayağının baş parmağı ile topuk kısmına bir çizgi konulur ve bu iki çizgi arası mesafe ölçülür. Bu uzunluk çocuğunuzun ayakkabı numarasını bulmanız için size yardımcı olacak uzunluktur.

 

 Bebek Ayakkabıları Beden Ölçüleri

 

 Bebeklerde ayak ölçüleri en düşük 11 cm olarak belirlenmiştir. Bu uzunluğu karşılık gelen numara 18 numaradır. 19 için 11.5 cm, 20 için 12.5 ve 21 numara için bu uzunluk 13 cm'dir.

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR