Bot
001 1363-IAE
₺999,00 KDV Dahil
₺1.499,00 KDV Dahil
Bot
004 21682-IAE
₺999,00 KDV Dahil
₺1.125,00 KDV Dahil
Bot
004 21682-IAE
₺999,00 KDV Dahil
₺1.125,00 KDV Dahil
Bot
001 1363-IAE
₺999,00 KDV Dahil
₺1.499,00 KDV Dahil
Bot
001 1363-IAE
₺999,00 KDV Dahil
₺1.499,00 KDV Dahil
Bot
004 21682-IAE
₺999,00 KDV Dahil
₺1.125,00 KDV Dahil
Bot
004 21682-IAE
₺999,00 KDV Dahil
₺1.125,00 KDV Dahil
1 2 >

İlk Adım Erkek Ayakkabı

Anne babalar büyük bir heyecanla bebeklerinin ilk adımını atmasını beklerler. Bebeklerin ilk kez adım atması, kendi başına ayakta durabilmesi ve yürümesi büyük sabırsızlıkla beklenen bir olaydır. Bebeklerin ilk adımları kadar önemli olan bir şey varsa o da bebek ilk adımlarını atarken hangi ayakkabının ona eşlik edeceğidir.

 

 Bebekler Ne Zaman Yürümeye Başlar?

 

 Bebeklerin büyüme sürecinin en önemli basamağı kendi başlarına ilk adımlarını atmalarıdır. Bebekler gerekli motor ve duyu becerilerine sahip oldukları zaman yürümeye başlarlar. Bebeklerin büyüme sürecinde bacak ve kol kasları da gelişmektedir. Bebek gelişen kasları sayesinde önce etrafındaki eşyaları tutmaya ardından emeklemeye başlar. Bebek en son yeterli kas kuvvetine ulaştığında yürümeye başlar.

 

 Bebekler 6. aydan itibaren kendi başlarına oturabilecek duruma gelirler. 6-13 aylık süreçte emeklemeye başlarlar. 9-12 aylık süreçte de destekle ayakta durmaya başlarlar. Bu dönem bebeklerin çevredeki uyarıcılara karşı ilgilerinin artmaya başladığı dönemlerdir. Bu ilgiyle beraber bebekler etraflarındaki her şeye uzanmak için ayağa kalkmaya çalışırlar.

 

 Her bebeğin gelişim süreci farklı olmakla birlikte bebekler genellikle 8-18 aylar arasında yürümeye başlarlar. Bebeğin erken ya da geç yürümeye başlaması bebeğin gelişiminde olumlu ya da olumsuz belirgin bir fark yaratmaz. 18. aydan sonra bebekler kendi başlarına dans etmek, yürümek, merdiven çıkmak gibi hareketleri gerçekleştirebilirler.

 

 Bebeklere İlk Adım Ayakkabısı Ne Zaman Alınmalıdır?

 

 İlk adım ayakkabıları bebekler için özel olarak tasarlanan ilk adım kız bebek ayakkabı, ilk adım erkek ayakkabı şeklinde ayrı ayrı üretilen sevimli minik ayakkabılardır. Uzmanlar bebeklerin 12. aylarına kadar ilk adım ayakkabısına ihtiyaçları olmadığının altınız çizmektedir. Çünkü bebeklerin ayak gelişiminin sağlıklı bir şekilde tamamlanması için bebeklerin zemine çıplak ayakla basmaları gerekmektedir.

 

 Yere çıplak ayak ile basmak bebeklerin ayak altındaki hareket reseptörlerinin ve reflekslerinin gelişmesi açısından çok önemlidir. Bebekler ilk adımlarını atmaya başladıkları zaman önemli olan çıplak ayak ile yere bol bol basmalarıdır. Bu dönemde bebeklere kaymayan çoraplar giydirilmesi tavsiye edilmektedir.

 

 İlk adımlarını atan bebeğin öncelikle sert zeminde ayakta ve dengede kalmayı öğrenmesi gerekmektedir. 12. ay ve sonrasında artık bebek her yerde yürüyebilecek durumda olduğundan dışarı çıkarken ilk adım ayakkabısı giydirilmeye başlanabilir.

 

 İlk Adım Ayakkabısı Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

 

 Gerek ilk adım kız ayakkabı gerekse ilk adım erkek ayakkabı seçimi büyük bir dikkatle ve titizlikle yapılması gereken önemli bir husustur. Birbirinden farklı ve sevimli modeller arasında seçim yaparken ayakkabının görünüşünden çok özelliklerine dikkat edilmelidir.

 

 İlk adım bebek ayakkabısı seçilirken dikkat edilmesi gereken faktörler aşağıdaki şekildedir:

 

 Bebeğin daha rahat dengede durması ve düşmeden yürüyebilmesi için ortopedik ve tabanı düz ayakkabılar tercih edilmelidir.

 

 Ayakkabının kumaşı yumuşak, bebeği rahatsız etmeyecek, sert ve nefes alan bir yapıda olmalıdır.

 

 Ayakkabının tabanının kaymaz taban olması, bebeğin ayağını desteklemesi gerekmektedir.

 

 Yaz aylarında bebeğin ayaklarının rahat nefes alması için koton, kanvas, organik kumaşlardan üretilen ayakkabılar tercih edilmelidir.

 

 Yaz aylarında bebeğin takılıp düşmesine neden olabileceği için önü tam açık ayakkabılardan kaçınılmalıdır.

 

 Ayakkabı mutlaka bebeğin ayak büyüklüğüne uygun olarak seçilmelidir. Ayakkabının genişliği ise bebeğin ayağının içeride rahatça hareket edebileceği şekilde olmalıdır.

 

 Nubebe’nin ilk adım erkek ayakkabı ve ilk adım kız ayakkabı modelleri bebekleriniz için özel olarak üretilen ayakkabılardan oluşmaktadır. Tüm ayakkabı modellerimiz ortopedik, antibakteriyel özellikli ve bebeklerinizin ayak sağlığını destekleyecek şekilde üretilmektedir.

 

 Siz de bebeğinizin ilk adımlarını güvenle atmasını isterseniz birbirinden farklı model, renk ve seçeneklerdeki ayakkabı modellerimiz arasından seçim yapabilir ve güvenle satın alabilirsiniz.

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR